دستور العمل مجوز دریافتی برای چاپ

مجموعه لیتوچاپچی همواره در تلاش است تا تجربه ی راحت و خریدی امن را تجربه کنید ، ما در اینجا دستورالعمل و مجوز دریافتی برای چاپ مجموعه رو به صورت کامل برای شما بیان میکنیم

در نظر داشته بررسی سفارشات از نظر صلاحیت به عهده شما می باشد واین دستور العمل در راستاي آگاهی و چگونگی
بررسی انوع سفارشات چاپی تدوین شده و تقدیم شما میگردد . در نتیجه :

1 چنانچه سفارش با ممنوعیت چاپی یا بدون مجوز معتبر وارد پروسه چاپی شده و توسط متصدي رویت نشده و به مشتري تحویل داده شود کلیه مسئولیت قانونی ،کیفري و معنوي به عهده سفارش
دهنده خواهد بود و حق پیگیري و شکایت براي مجموعه محفوظ می باشد
-2 چنانچه وارد با ممنوعیت چاپی یا بدون مجوز معتبر وارد پروسه چاپی شده و توسط متصدي رویت شود سفارش امحاء شده و هیچ گونه هزینه اي عودت داده نخواهد شد

سفارشاتی که ممنوعیت چاپی دارند:

همانطور که از اسمشان پیداست سفارشاتی هستند که تحت هیچ شرایطی چاپ آنها مقدور نمی باشد و کاملا غیر قانونی
می باشند.سفارشاتی نظیر:
– برچسب اصالت کالا
– برچسب هاي تمام لاتین
– تصاویر بانوان
– تصاویر بدنسازي
– انواع فال و تاتو
– تبلیغات شرکت هاي هرمی
– تصویر ائمه اطهار
– آموزش رقص
– چاپ تصاویر اسکناس
– لیبل مشروبات الکلی
– نصب آنتن هاي ماهواره اي
– برچسب مشروبات الکلی
– سفارشاتی که حاوي مطالب غیراخلاقی ،توهین آمیز،سیاسی و مخالف موازین جمهوري اسلامی باشند.

در صورت ثبت چنین سفارشاتی در صورت رویت قبل از چاپ مراتب به همراه مستندات به مراجع قانونی اعلام شده و نام و مشخصات دفتر سفارش دهنده بدون اطلاع قبلی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت تا طبق قانون با آنها برخورد شود. در نظر داشته بررسی سفارشات از نظر صلاحیت به عهده شما می باشد .

2 سفارشاتی که چاپ آنها نیاز به ارائه مجوز معتبر دارد

– نشان هاي دولتی
– برچسب هاي حاوي نشان سیب سلامت
– مواد دارویی ، خوراکی ، آرایشی ، بهداشتی
– مواد شیمیایی و صنعتی
– کارت هاي سکه وطلا
– درج کشور تولید کننده محصول ( غیر از ایران ) ( مثال MADE IN GERMANY )
نکته مهم : براي اینکه از صلاحیت فرد سفارش دهنده مطمئن شوید غیر از دریافت و ا ستعلام مجوز حتما درخواست چاپ را به تعداد و توضیحات کامل با ا سم و امضا و مهر شرکت شخص داراي مجوز دریافت نمایید و تحویل گرفته و به متصدي مجموعه تحویل دهید.

نشان دولتی چیست ؟

به کلیه علائم و نشانه هایی که مربوط به دولت می باشد نشان دولتی می گویند( مانند نشان هاي : شهرداري ، نیروي انتظامی ، ارگان هاي دولتی و حکومتی و …. ) .در پایین برخی از این نشان هاي دولتی که مربوط به تولید محصول هاي مختلف آورده شده :
نکته : علاوه بر این نشان ها هر نشان دیگري که متعلق به دولت باشد نشان دولتی محسوب شده و نیاز به ارائه مجوز معتبر دارد.

سیب سلامت :

سیب سلامت نشانه ایمنی و سلامت محصول است که الزاما به محصولاتی اعطا می گردد که مراحل اخذ پروانه ساخت را از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را به پایان رسانده باشد و همچنین حائز شرایط مندرج در دستورالعمل ها و آیین نامه هایی که توسط سازمان غذا و دارو تدوین شده است باشد. هدف اصلی نشان سیب سلامت ارتقاي سطح سلامتی در جامعه با تشویق مصرف محصولات داراي سیب سلامت است که این امر از طریق اصلاح الگوي مصرف و
افزایش آگاهی مصرف کنندگان نسبت به مواد غذایی امکان پذیر است.

در کنار این نشان جدولی جهت تشریح ویژگی هاي محصول قرار داده است که افراد می توانند با توجه به جدول و شرایط جسمی و نیاز شخصی خود از محصول استفاده کنند. همچنین مصرف کننده می تواند در استفاده از محصولات داراي نشان سیب سلامت از لحاظ ایمنی و سلامت آسوده خاطر باشد و در صورت بروز هر گونه مشکل یا عوارض استفاده از این محصولات با مراجعه به سازمان غذا و دارو از تولید کنندگان و توزیع کنندگان این محصولات شکایت کند.
نکته بسیار مهم :
فایل چاپی با شکل هاي بالا که شماره پروانه آن زیر سیب سلامت یا در محدوده چاپی غیر قابل برش نوشته نشده باشد یقینا فاقد مجوز معتبر است زیرا اولا تولید کننده موظف به چاپ شماره مجوز نیز می باشد ، ثانیا تولید کننده اي داراي سیب سلامت معتبر است با افتخار شماره پروانه یا کد شناسه مجوز خود را روي محصول خود درج خواهد خواهد کرد
مانند شکل زیر :

چک کردن مجوز ارائه شده:

برگه مجوز این نشان مانند شکل زیر می باشد و مواردي که می بایست چک نمایید در تصویر مشخص شده است. این مجوز را از سفارش دهنده گرفته و موارد گفته شده در شکل مذکور را بررسی نمایید و سپس به نشانی WWW.FDACRM.IR مراجعه کرده و پس از وارد کردن کد شناسه ، اطلاعات درج شده در سامانه جامع سازمان غذا و دارو را با مجوز ارائه شده از نظر کاربري و تاریخ اعتبار چک نمایند.
نکته : اطلاعات مندرج روي مجوز بایستی با فایل سفارش بایستی هم خوانی داشته باشد .

برچسب اصالت کالا :

براي آنکه م صرف کننده از اصل بودن یک محصول اطمینان حاصل کند به نشان اصالت محصول توجه می کند نشان اصالت محصول همانطور که در شکل زیر آمده روي کل محصولات خوراکی، آرایشی و بهداشتی و دارویی چسبانده میشود .

اجازه چاپ برچسب اصالت کالا

اعلام میکنیم لیتوچاپچی به هیچ وجه سفارش این برچسب ها را نمی پذیرد.

مجازات چاپ برچسب اصالت کالا

در صورتی که شما به عنوان یک شخص حقیقی یا حقوقی که ” جزو لیست مجریان کارگزاران طرح چاپ برچسب اصالت نیست مبادرت به هرگونه اقدامی در راستاي تولید این برچسب بکنید (یقینا این لیبل روي محصولی تقلبی متصل خواهد شد ) با این اقدام “جعل ” انجام داده اید و طبق قانون “جاعل ” شناخته شده و طبق ماده 523 الی 530 قانون مجازات اسلامی با شما برخورد خواهد شد که جرم جاعل مطابق این ماده ها از 3 تا 10 سال حبس خواهد بود

مجوز استاندارد:

مجوز استاندارد کالاهاي تولیدي و صنعتی، مجوزي بوده که نشان دهنده تضمین و مرغوبیت کالا و مطابقت آن، با معیارهاي سازمان ملی استاندارد ایران است و در واقع، یکی از مدارکی می باشد که به موجب آن، یک کارخانه یا واحد تولیدي، میتواند، به فعالیت خود، به طور قانونی، ادامه دهد. این مجوز ویژه سفارشاتی است که در آنها نشان استاندارد استفاده شده است. در تصویر زیر نمونه اي از مجوز استاندارد را مشاهده می نماییم.

نکته مهم : توجه داشته باشید که این مجوز صرفا براي سفارشاتی است که نشان استاندارد در آنها به کار رفته است و ارائه آن به منزله تایید براي چاپ نمی باشد و اگر داراي نشان دیگري می باشد باید مجوزهاي آن هم ارائه دهند.

گواهی نامه ثبت علامت

علامت تجاري یا نشان تجاري هر شرکت که به نوعی معرف آن شرکت می باشد. هر شرکت به منظور دستیابی به بازار کار، تجارت محصول و خدمات رسانی ، اقدام به ثبت علامت تجاري می نماید. این علامت تجاري براساس قوانین اداره ثبت شرکت ها، بخش علائم و اختراعات به ثبت قانونی می رسد تا در انحصار شخص و شرکت مربوطه باشد و تا زمانی که آن را به ثبت نرساند، هیچ حقی نسبت به آن علامت یا برند ندارد.

مجوز چاپ کارت هاي سکه و طلا

براي چاپ این سفارشات نیاز به ارائه پروانه کسب که اجازه فروش سکه در آن به صاحب مجوز داده شده از اتحادیه سکه و طلا و هم چنین کپی کارت ملی صاحب جواز می باشد و براي اطمینان از اصالت سفارش دهنده ارائه درخواست چاپ با مهر و امضا صاحب جواز الزامیست
نکته : طی مشورت با اعضاي اتحادیه محترم صنف طلا نقره و سکه و توصیه ایشان در مورد کنترل اصالت پروانه کسب بهتر است جواز مربوطه را از این اتحادیه استعلام بگیرید .

معرفی و بررسی اجمالی مواردي که چاپ آنها نیاز به ارائه مجوز می باشد:

1- تمامی سفارشات مربوط به مواد غذایی که جنبه توزیع عمومی دارندمی باید با مجوز اداره کل نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی وازرت بهداشت و درمان ثبت شوند.

2-سفارشات مربوط به سموم حشرات خانگی می بایست با مجوز وزارت بهداشت و درمان ثبت شوند.

3- سفارشات مربوط به سموم آفات نباتی که کاربرد آن در مزارع می باشد می بایست با ارائه مجوز از وزارت کشاورزي ثبت شوند.

4- چاپ هر عنوان و نشان کیفیتی از قبیل استانداردها،ایزوها و ….با ارائه و دریافت کپی گواهینامه ذکر شده ممکن می باشد.

5-سفارشات مربوط به بسته بندي سکه مستلزم ارائه پروانه کسب خرید و فروش سکه به علاوه نامه معرفی ازاتحادیه می باشد.